Gönderen Konu: Fıkralar  (Okunma sayısı 31389 defa)

Çevrimdışı esince

• Daimi Uye
  • Teşekkür: 10
  • Sevgin ağır gelıyor , sevme artık beni .
Ynt: Fıkralar
« Yanıtla #105 : Şubat 27, 2009, 17:11:56 »
,,:))) adamın biri yeni ulaştığı otele kaydını yaptırır. odasına girdiğinde
masada bir bilgisayar görür ve karısına email atmaya karar verir.
fakat yazdığı mesajı farkında olmadan yanlış bir adrese gönderir....
tam bu sırada farklı bir yerde kadın, kocasının cenaze töreninden
evine yeni dönmüştür ve bilgisayarındaki emaili görür, arkadaşlarından
geldiğini düşündüğü emaili okuyunca olduğu yere yığılıp kalır. odaya
giren annesi yerde yatan kızını ve ekrandaki mesajı görür.

kime : sevgili karıma
konu : yeni ulaştım.
tarih : 16 mayıs 2004
benden haber aldığına şaşıracağından eminim. burada bilgisayar var ve
sevdiklerimize e-mail gönderebiliyoruz. buraya yeni ulaştım ve kaydımı
yaptırdım. herşey yarın senin buraya geleceğini düşünülerek
hazırlanmış.seninle buluşmayı dört gözle bekliyorum. umarım benim gibi
sorunsuz bir yolculuk geçirirsin.
not : burası çok sıcak.

__________________________________________________________________________________
:))))
Bir arkadaşımla balık almaya gittiğimizde, arkadaşım kovanın içinde yüzüp
çırpınan balıklara bakıp;
- 'Bunlar taze mi?' diye sormuştu.
Balıkçı da cevabı hemen yapıştırdı:
- 'Yok abla, pil takıp oynatıyoruz'

küçük temel annesine sormuş:
- anne ben nasıl meydana geldim
- baban 1 tane kesme şekeri getirdi oğlum, onu yastığın altına koyduk, sen oldun.
- tamam, demiş

hemen gidip 1 tane kesme şeker alıp yastığın altına koymuş, sabah bir de bakmış ki bir sürü karınca var etrafında.

- ulan, demiş... hepinizi ezerdim şimdi ama, baba yüreği işte ! dayanmıyoo

kekeme bir adam bir gun tophane'de bir at olusune rastlamis. polisi aramis:
-iiiiiii iiiiiiyi gugugunler...bubububrarada bir aaaat oolusu var....
polis nerede?.. demis
kekeme:
-totototototo...tooop......
polis: topkapi'da mi?demis.
kekeme: haaayir.....
polis: aman be! demis ve cat diye kapatmis. biraz sonra kekeme tekrar aramis:
-iiiyi gunleleler...buburaradada bibir at olulusu vaaar...
polis: nerede kardesim? demis.
kekeme: tooooooop... tototop....top...
polis: topkapi'da mi? demis.
kekeme
-hahahaaayir...
polis: yeter be! deyip,tekrar kekemenin yuzune kapatmis. ayni konusma 9 defa gecmis aralarinda,ayni sekilde biterek... kekeme aramayi birakmis.
polis oh! be.... diye rahatlamis. iki saat sonra telefon calmis.polis acmis.karsida bir ses:
-iiiiiyiyi gugunleler..buburada bibir aaat olusu vavar...
polis: nerede?...diye sormus.
kekeme:
-tooooo....toootoop...top..top...
polis: topkapi'da mi,kardesim? demis.
kekeme:
-ooooraraya gogoturdum....

:bigg :bigg :bigg :bigg :bigg :bigg

daha guzellerı de var kızlar bunların da burada olmuyooo  :bigg
Seni yaşayabilmek seni  ...

Çevrimdışı esince

• Daimi Uye
  • Teşekkür: 10
  • Sevgin ağır gelıyor , sevme artık beni .
« Yanıtla #106 : Şubat 27, 2009, 18:22:08 »
İlk yemeğe çıkışımızda cep telefonu çaldı. Elini çantasına attı. Kurcaladı, kurcaladı. Telefon uzun uzun çalmaya devam ediyordu. Bir türlü bulamadı. Sonra o güzel cümle döküldü dudaklarından: 'Evde mi bıraktım acaba?' İşte o an aradığım kız bu dedim.
------------ --------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- ---------
Pişmanlık
Bilinçli tüketim, bilinçli üretimle olur 18.000 YTL kredi kartı borcum olduğunu öğrenen babamın ilk tepkisi; 'Keşke korunsaydım'
------------ --------- --------- --------- ------------ --------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- ---------
Altıncı his
6. His filmini izledin mi dedim. Hayır ama çok övdüler dedi.
Bende filmin CD'si var, istersen vereyim izle, ben de
çok beğendim dedim. Şimdi izlersem bir şey anlamam, ilk 5 tanesini izlemem lazım önce dedi. Sustum.Gülmedim bile. Artık görüşmüyoruz.
------------ --------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- ----
Öncelik
Evlenmeyi düşündüğü erkek arkadaşının 'benden önce biriyle oldun mu?' sorusuna, 'buraya gelmeden önce mi?' cevabını vererek
evlilik umutlarını magmalara atan hatunun gerçek sarışın ol duğunu söylememe bilmem gerek kaldı mı?
------------ --------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- ---
Suyu ısıt

Geçenlerde köyde komşunun evinin önünden geçiyordum.
Yaşlı amca hanımına şöyle dedi: 'Hanım suyu ısıt;olursa olur olmazsa çay demleriz.' Hala gülmekteyim.
------------ --------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- -----
Maalesef Kaybettik
Aniden fenalaşan annelerini apar topar hastanenin acil servisine taşıyan, ancak yarım saat sonra doktorun 'maalesef annenizi kaybettik'demesiyle annelerinin öldüğ ünü öğrenemeyen(!) bunun yerine 'ulan nasıl kaybedersiniz koca kadını daha demin buradaydı!' deyip doktorubir güzel döven komşularım var duyurulur...
------------ --------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- -
Ramazan geldi
Her zaman canım, aşkım diyen kocacığım Ramazan geleli beri,orucu bozulmasın diye bana 'kanka' diyor ya..
------------ --------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- ------
Danger
Önümüzde ilerleyen tankerin üzerindeki 'DANGER' yazısını görüp de 'Allah'ın akıllısı, tanker yazacağına danger yazmış' diyen ve arkasından
kahkahalarla gülen teyzemi nerelere göndersem acaba?
------------ --------- --------- --------- --------- --------- -------- --------- --------- --------- --------- -------
Kıbleye çevirin
Bu zamana kadar hiçbir şeyi alkışlatamamıştım kısmet bugüneymiş. Lütfen o büyük alkışlarınız pilota 'Uçağı kıbleye çevirin, namaz kılacağım' diyen gurbetçi vatandaşımıza gelsin. Haberi gördüğümde ben öyle yaptım da.
------------ --------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- ---
Efendi Çocuklar
Lütfen bir alkış da benim anneme zira kendisi geçen gün televizyonda zap yaparken, Aydın ve Fatih Ürek'i görünce, 'Ben bunları çok
severim, mankenlerle falan dedikoduları çıkmıyor, terbiyeli çocuklar' dedi.
------------ --------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- -----
Bizim oradaki Carrefour´un ilk açıldığı zamanlar. Mağazada anlık indirim duyurularını anons eden kişi şöyle dedi:
'Pantolonları indirdik, orta reyonda sizleri bekliyoruz.'
------------ --------- --------- --------- --------- -------- ------------ --------- --------- --------- --------- --------- ---
Lise yıllarında Milli Güvenlik dersinde hocamız olan subay, sınıfın
güzel kızlarından birini kaldırmış ve ondan subay rütbelerini
küçükten büyüğe doğru saymasını istemişti. Sıralamayı aynen yazıyorum:
'Teğmen, üsteğmen, yüzbaşı, binbaşı, yarbaşı ve albaşı '
------------ --------- --------- -------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- ----
Geçenlerde gittiğim düğünde takılan paraları anons eden şahıs aynen şöyle dedi:
'Gelin hanım köşede, isteyen takabilir.'
------------ --------- --- ------------ --------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- --
Arkadaşımın sevgilisi komiser. Geçenlerde ikisi arabada sohbet ederlerken;
- 'Bilmem kaç merkez, yolda üç tane or..pu var Tamam' diye bir telsiz
anonsu gelmiş.
Erkek arkadaşı çok utanmış ve hemen telsize sarılıp telsizin diğer
ucundaki memura;
- 'Bu ne biçim anons, malum kadın deyin biz anlarız' diye fırça atmış.
On dakika sonra gelen telsiz anonsu ikisini de kahkaha krizine sokmuş.
- 'Komiserim malum kadınlar or..pu degilmiş Tamam'
------------ --------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- ---------
Bir arkadaşımla balık almaya gittiğimizde, arkadaşım kovanın içinde yüzüp çırpınan balıkl ara bakıp;
- 'Bunlar taze mi?' diye sormuştu.
Balıkçı da cevabı hemen yapıştırdı:
- 'Yok abla, pil takıp oynatıyoruz'

"Her millet icraatına tahammül ettiği hükümetin mesuliyetine ortaktır"                                                            M.K. ATATÜRK

bana gelen maılı aynen sızınle paylaşmak ıstedım ..affınıza sıgınarak  :bigg
Seni yaşayabilmek seni  ...

Çevrimdışı stelyo_pipis

• Aktif Uye
  • Teşekkür: 0
« Yanıtla #107 : Mart 18, 2009, 00:32:34 »
Temelle Dursun iki kadın anlaşmışlar fakat kadınlar dönmeymiş.Biraz yol gittikten sonra kadınların biri dayanamayıp biz dönmeyiz dedi.Temelde; o kadar yol geldik bizde dönmeyiz demiş... ;D ;D ;D
GİTTİĞİM EĞER BENSEM,SÖYLE BANA KİMDEN GİTTİM?SENDE YOKTUM ZATEN BEN,BEN YİNE BENDE BİTTİM...

Çevrimdışı gizem316

• Super Moderator
  • Daimi Uye
  • Teşekkür: 39
  • özlüyorum seni zamanla barışamadım..yine hüzün:((
detay..
« Yanıtla #108 : Nisan 09, 2009, 18:39:22 »
Juan, motosikleti ile Meksika sınırına gelir.Arkasındaki iki büyük çantayı gören sınır polisi şüphelenir ve içinde ne olduğunu sorar .Juan: 'Yalnızca kum', diye yanıt verince polis:
- Aç bakalım çantaları, der.
Juan çantaları açar, polis didik didik kontrol etmesine rağmen kumdan başka birşey bulamaz çantada ! Bununla yetinmeyen polis, gece yarısına kadar kumu her tür tahlilden geçirtir ancak saf kumdan başka birşey yoktur !Polis, çantalarını Juan'a geri verir ve sınırdan geçmesine izin verir.
Ertesi gün Juan Motosikletinin arkasında iki büyük çantayla tekrar sınırda belirir. Polis Juan'ı gene durdurur, didik didik arar, birşey bulamaz ve Juan'ı serbest bırakmak zorunda kalır. Bu olay, polis emekli
olana dek yıllarca devam eder ! Bir gün emekli polis Meksika'da bir barda otururken Juan'ın içeri girdiğini görür ve derhal yakasına yapışır;
-Senin yıllardır birşeyler kaçırdığından eminim.Çıldıracağım, geceleri uyku uyuyamıyordum senin yüzünden. Lütfen anlat bana ne kaçırdığını. Aramızda kalacağına emin olabilirsin.
Juan gülümseyerek cevaplarlar: '' MOTORSİKLET ''

Çevrimdışı sibela85

• Daimi Uye
  • Teşekkür: 37
  • Hakkimda Bilgin yoksa, fikrinde olmasin!
« Yanıtla #109 : Haziran 03, 2009, 08:37:14 »
Ilk Ask

Evliliklerinin üstünden henüz bir ay geçmistir. Mutlu koca, genç ve güzel
karisina sarilir :
- Ilk ask ne kadar tatli, ne kadar heyecanli degil mi sevgilim?
karisi yanitlar :
- Evet... Ama seni tanidigima da memnunum...

Çevrimdışı kelebek

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #110 : Temmuz 16, 2009, 13:36:40 »
Tarihte ilk kez karsa ayna gitmiş.Adamın biri aynayı görüp eline almış.Daha önce hiç kendini görmediği için ölen kardeşine benzetmiş karşısındakini.
Adam:
- Ey gidi gardaşımm. Seni bi daha görmek nasipte varmış_!
Aynayı eve götürüp sarılıp uyumuş kardeşine:).Karısı bakmış adam bişeye sarılıp uyuyor.aynaya bakmış bir kadın allah belanızı vireee. Bu karıda kim. Bi b.kada benzese diyerek feryat figan evden çıkar kadı efendiye gider.
Kadın
-Kadı efendi adam beni bu çirkin karıyla aldattı.
kadı aynaya bakar ve şöyle der:
-Yav bu karıdan çok k.vata benziir.
« Son Düzenleme: Temmuz 16, 2009, 13:38:10 Gönderen: kelebek »

Çevrimdışı kelebek

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #111 : Ağustos 01, 2009, 19:41:13 »
hristian çocuğun biri annesinden bisiklet istemiş oda -senin günahın çok isa dan iste bisikleti demiş
çocuk isa ya mektup yazmış beğenmemiş
bi daha mektup yazmış beğenmemiş kiliseye gitmiş
annesi sevinmiş tabii çocuk imana geldi die
kilisede sağına soluna bakan çocuk meryem ana biblosunu alıp eve getirmiş
başlamış bi mektup daha yazmaya
-isa anan elimde bisikleti ister getir ister getirme   :hopp