Gönderen Konu: Halkbank 1500 Personel Alacak...  (Okunma sayısı 2836 defa)

Çevrimdışı sibela85

• Daimi Uye
  • Teşekkür: 37
  • Hakkimda Bilgin yoksa, fikrinde olmasin!
Halkbank 1500 Personel Alacak...
« : Eylül 09, 2008, 11:23:09 »

Halkbank’ın bu yıl içinde 580 kişiyi işe aldığını belirten Halkbank Genel Müdürü Hüseyin Aydın, bankanın yıl sonuna kadar 1500 kişiyi daha işe almayı planladığını bildirdi.

Bankanın iş hacminin büyümesi, emekli çalışan sayısının fazla olması ve yeni şubelerin açılmasının planlanması nedeniyle yeni personele ihtiyaç duyulduğunu anlatan Aydın şöyle dedi:

“Hem emekliliği gelen çalışanlarımızın artışından dolayı hem de yeni şubelerimiz için eleman gerekiyor. Emekliliğini hak etmiş 2 bin kadar çalışanımız var. Bunların zaman içinde emekli olmaları halinde şubelerimizin hizmet kalitesinin azalmaması için eleman alıyoruz. Buna hazırlık yapıyoruz. 1500 kişiyi işe alacağız.”

Halkbank’ın bilançosunda görev zararı olarak yer alan devlet kağıtlarının toplam tutarlarının 13 milyar YTL olduğunu da bildiren Aydın, bugüne değin 7 milyar YTL’lik kısmın geri ödendiğini belirtti.

Aydın, “Haziran rakamlarıyla toplam 7 milyar YTL ödendi. En son vade 2014. 2001 krizinden sonra yazılan ve Pamukbank birleştirilmesiyle birlikte toplam 13 milyar YTL’ydi. Yüzde 50’si itfa edildi” şeklinde konuştu.

Üç Yıl İçinde Taşınacak

Halkbank’ın İstanbul’a taşınmasıyla İstanbul’un uluslararası finans merkezi olmasının birbiriyle bağlantısı olmayan iki farklı konu olduğunu söyleyen Aydın, Halkbank’ın Ankara’daki genel müdürlüğünü İstanbul’a taşımak için Ataşehir’de TOKİ’den 57.5 dönüm yer aldığını söyledi.

Proje çalışmalarının başlatıldığını bildiren Aydın, tüm çalışmaların iki üç yılda tamamlanmasının beklendiğini belirterek şöyle dedi:

“Modern, çağdaş bir genel müdürlük binası yapmak istiyoruz. Bu sürecin yaklaşık iki üç yıl devam edeceğini düşünüyoruz. Dolayısıyla teknolojinin bütün imkânlarından da yararlanmayı düşünüyoruz. Genel müdürlüğümüzde yaklaşık 2 bini akşın arkadaşımız çalışıyor. Bunların 1300 kadarı İstanbul’daki genel müdürlük ünitemizde, 900’ü Ankara’daki genel müdürlükte çalışıyor. Dolayısıyla biz zaten şu anda İstanbul ağırlıklı bir genel müdürlük yapısındayız. Şu anda proje çalışmasına hazırlanıyoruz. Bu bittikten sonra inşaata başlayacağız. Bir takvim veremiyorum ama zamanı en ekonomik şekilde kullanmak istiyoruz.”

(Milliyet)

Çevrimdışı _PFİZER_

• Daimi Uye
  • Teşekkür: 24
Ynt: Halkbank 1500 Personel Alacak...
« Yanıtla #1 : Eylül 09, 2008, 12:32:23 »
Alacağını aldıki zaten tasvip etmiyorum ben bu bankayı :ic

Çevrimdışı sibelim

• iyi niyet üyesi
  • Daimi Uye
  • Teşekkür: 22
  • Beni gidi beniii(:(:
    • http://sibelim89com.tr.gg/PROF%26%23304%3BL-.--.-.htm
« Yanıtla #2 : Eylül 11, 2008, 16:18:51 »
Alacağını aldıki zaten tasvip etmiyorum ben bu bankayı :ic

Bütün bankalar sadece alacağını alıyoki zaten  >:( >:( >:( hakkı olanı değil..

Çevrimdışı diamore

• Okuyucu
  • *
  • Teşekkür: 0
« Yanıtla #3 : Ekim 13, 2008, 03:28:07 »
zaten torpilin yoksa bu gibi yerlere girmek zorlaşıyor iyice