Gönderen Konu: Aöf Yönetmelikler [Mezun]  (Okunma sayısı 2767 defa)

Çevrimdışı shade

  • Daimi Uye
  • *****
  • İleti: 392
  • Teşekkür: 31
Aöf Yönetmelikler [Mezun]
« : Ağustos 07, 2008, 09:20:41 »
A.Ö.F.'den mezun oldum işim bitti diye düşünmeyin.. Aöf'de ki birçok yönetmelik eğitiminize devam etme olanağı sağlıyor.

www.acikogretimonline.com açıköğretimli öğrencilere tüm bu imkanları derleyip toparlamış bende sizler için forumumuza taşıyorum...

Çevrimdışı shade

  • Daimi Uye
  • *****
  • İleti: 392
  • Teşekkür: 31
Ynt: Aöf Yönetmelikler [Mezun]
« Yanıtla #1 : Ağustos 07, 2008, 09:21:46 »
AÖF DİPLOMA NOTU YÜKSELTME

AÖF öğrencisi diploma aldıktan sonra notunu yükseltebilir mi?

Açıköğretim Sistemine Göre Öğretim Yapan Fakültelerin Kredili Sisteme Dayalı Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinin 19. Maddesinde şu hüküm yer almaktadır:

“Son sınıf öğrencileri, genel not ortamalarını yükseltmek amacıyla, diploma almaya hak kazanmalarından itibaren bir ay içinde bir dilekçe ile başvurarak son iki sınıfın derslerinden istediklerini, daha önce başarmış olsalar bile, tekrar alabilir. Bu öğrencilerin diplomaları kendilerine kesinlikle verilmez ve dilekçeleriyle birlikte iptal edilmek üzere dekanlığa gönderilir. Bu öğrenciler, tekrar aldıkları derslerin bütün gereklerini yerine getirmek zorundadır. Bu durumda son alınan not geçerli olur. Bu öğrencilere, tekrar derslerinde başarısız olmaları veya genel not ortalamalarını 2.00 nin altına düşürmeleri halinde, 18 inci madde uygulanır ve diplomaları ancak 22 nci maddedeki koşulları yeniden sağladıklarında verilir(Değişik: 16.06.2003 tarih ve 25140 sa R.G)”

Ancak bu uygulamada dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar bulunmaktadır. Not yükseltme için başvuracak adayların dikkat etmesi gereken hususlar:

- Not yükseltmeye diploma almaya hak kazanmalarından itibaren bir ay içinde başvurmak

- Not yükseltmeye başvuran öğrenciler, tekrar aldıkları derslerin bütün gereklerini yerine getirmek zorundadır. Tekrar derslerinde başarısız olanlar diploma alamazlar.

Çevrimdışı shade

  • Daimi Uye
  • *****
  • İleti: 392
  • Teşekkür: 31
Ynt: Aöf Yönetmelikler [Mezun]
« Yanıtla #2 : Ağustos 07, 2008, 09:24:36 »
Diplomasını kaybedenler

"Lisans Diploması-Önlisans Diploması ve Öğrenim Belgesi" başlıklı 19. maddenin 3. fıkrasında diplomasını kaybedenlere ilişkin olarak şu hükme yer verilmiştir:

"(Değişik: 14.06.2006 tarih ve 26198 sa. R.G.) Diplomanın kaybı veya kullanılamaz duruma gelmesi halinde, mezunlara daha önce verilen diplomadaki bilgilerin aynen yer alması koşuluyla yeni bir diploma düzenlenir. Bu diplomanın ön yüzünde "İkinci Nüsha(Duplikata)" ibaresi yer alır."