Gönderen Konu: _ANLAMLI SÖZLER_  (Okunma sayısı 1384 defa)

Çevrimdışı ozlemm

• Daimi Uye
  • Teşekkür: 21
_ANLAMLI SÖZLER_
« : Temmuz 18, 2008, 16:46:01 »
**"Oyun bitince, şah da piyon da aynı kutuya konur"**İtalyan Atasözü

**"Öğrenmek, zaten bildiğini fark etmektir. Yapmak, onu bildiğini göstermektir."**Richard Bach

**"Kim bir kardeşini, bir günah sebebi ile ayıplarsa, o günahı işlemedikçe o kimse ölmez."**Hz.Muhammed

**"Dünyada en iyi kadın, anasından doğmayandır."**Firdevsi

**"Sahibinin ağzından lanet çıktığı zaman bakar, eğer yöneltildiği kimsede kendisine yol bulursa ona gider, aksi halde kendisinden çıktığı kimseye döner."**Hz. Muhammed

**"Bir şeyin nedenini öğrenmeyi kral olmaya yeğlerim."**Demokrit

**"Ancak durgun su yıldızları yansıtır."**Çin Özdeyişi

**"Bizle dünya, bizle başkaları, hatta bizle biz arasında ne kadar da çok hayal var."**Michel Buton

**"Ey hanımlar! Şeytan feryadından sakınınız. Gözden gelen yaş, Allah’tan ve merhamettendir. Elle olan ve dil ile olan şeytandadır."**Hz. Muhammed

**"Bu dünyaya anlaşılmak için değil; anlamak için geldik."**J.Ernest Renan

**"Benim Duam hayatımdır."**Conficius

**"Düşünmek görmektir."**Balzac

**"Durumlar değişmez, biz değişiriz."**Henry David Thoreau

**"Alışkanlıkların zinciri, önce hissedimeyecek kadar hafif, sonra kırılmayacak kadar güçlü olur.!"**Benjamin Disraeli

** "Adaletsizliği işleyen, çekenden daha sefildir."**Eflâtun
« Son Düzenleme: Temmuz 18, 2008, 16:49:04 Gönderen: ozlemm »

Çevrimdışı ozlemm

• Daimi Uye
  • Teşekkür: 21
Ynt: _ANLAMLI SÖZLER_
« Yanıtla #1 : Temmuz 18, 2008, 16:51:11 »
**Şanssızlığa katlanabiliriz , çünkü dışarıdan gelir ve tümüyle rastlantısaldır. Oysa yaşamda bizi asıl yaralayan , yaptığımız hatalara hayıflanmaktır. -Oscar Wilde

**Herkesin üç kişiliği vardır; Ortaya çıkardığı , sahip olduğu , sahip olduğunu sandığı. -Alphonse Karr

**İyi dostu olanın aynaya gereksinimi yoktur. -Mevlana

**Cehaletle deha arasındaki gerçek fark nedir biliyor musunuz? Dehanın sınırları var cehaletinse hiçbir sınırı yoktur. -Whoopi Goldberg

**Rüyaları gerçekleştirmenin en iyi yolu uyanmaktır. -S. M. Power

**Büyük adamların hataları güneş tutulmasına benzer, onları herkes görür. -Cucong

**Boş zaman yoktur boşa geçen zaman vardır. -Tagore

**Acınmaktansa kıskanılmak dana iyidir. -Heredot

**Düşman isterseniz dostlarınızı geçmeye çalışınız. Dost isterseniz , bırakın , dostlarınız sizi geçsin. -La Rochefoucauld

**Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir. -Clarence S.Darrow

**Doğruluk sonsuzluğun güneşidir. Nasıl olsa doğar. -Wendell Phillips

**Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. Bugün yarına dünle beslenerek yol alır. -Bertolt Brecht

**Herşeyi denerim; ama yapabildiklerimi yaparım. -Herman Melville

**Aşk bir kadının yaşamının tüm öyküsü, erkeğin ise yalnızca bir serüvenidir. Madama de Stael

**Aşkın gizemi, ölümün gizeminden daha büyüktür. Oscar Wilde

**Niçin hep birlikte barış ve uyum içinde yaşamayalım? Hepimiz aynı yıldızlara bakıyoruz, aynı gezegenin üzerindeki yol arkadaşlarıyız ve aynı gökyüzünün altında yaşıyoruz. Aunius Aurelius Simachus

**Aşk hakkında herşey doğru, herşey yanlıştır. Hakkında söylenecek hiçbir şeyin saçma olmadığı tek şey aşktır. Chamfort

**Yaşamımda edindiğim en büyük bilgi şudur; Kendi kendine yardım etmeyi bilmeyene , hiç kimse yardım etmez. Pestalozzi

**Herşeye karşın herkes sevdiğini öldürür. Kimi bunu sert bakışıyla yapar, kimi de yüze gülen bir sözcükle, korkak kişi bunu bir öpücükle, cesur adam bir kılıçla Oscar Wilde

**Kötümser yanlız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte ışığı ve de gelecek treni görür. J.Harris

**Bir insanın akıllı olmasına birşey dediğimiz yok. Yeter ki; aklını başkalarına kabul ettirmeye çalışmasın. Eflatun

**Bana okuduğum kitapların en güzelinin hangisi olduğunu sorarsanız, Söyleyeyim: ANNEM'dir. Abraham LINCOLN

**İki şeye hakkım olduğuna karar verdim: Özgürlük ve ölüm. Birine sahip olamazsam ötekini isterim çünkü hiç kimse beni canlı tutsak edemez. Harriet Tubman

**Doğuştan sahip olduklarınızla yaşamayı öğrenmek bir süreç, bir katılım, yani yaşamınızın yoğrulmasıdır. Diane Wakoski

**Herşey aynı nefesten alır: Hayvanlar, insanlar, ağaçlar... Hayvanlar olmazsa insanlar ne yapar? Tüm hayvanlar gitse insanların ruhu büyük bir yalnızlığa boğulur; insanlar yalnızlıktan ölür. Kızılderili Reisi Seattle

**Yaşamda en önemli şey kazançlarımızı kullanmak değildir. Bunu herkes yapar. Asıl önemli olan kayıplarımızdan kazanç sağlamamızdır. Bu zeka gerektirir;akıllı insanlarla aptal insanlar arasındaki fark budur. William Bolith

**Dünyanın her yerinden herkesin yenileceği bir yer vardır. Kimilerini yenilgi yıkar , kimileriyse zaferle küçülür, bayağılaşırlar. Büyüklük, hem yenilgiyi, hem de zaferi kabullenebilen kişilerde yaşar. John Steinbeck

**Sevilmek umuduyla sevmek insanidir.Fakat sevmek için sevmek, meleklere özgüdür. Alphonse de Lamartin

**Aşktan korkmak, yaşamdan korkmak demektir ve yaşamdan korkanlar şimdiden üç kez ölmüşlerdir. Bertnard Russel
« Son Düzenleme: Temmuz 18, 2008, 16:53:25 Gönderen: ozlemm »

SeZaRXXL

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Temmuz 18, 2008, 20:44:07 »

**Rüyaları gerçekleştirmenin en iyi yolu uyanmaktır. -S. M. Power

en çok sevdiğim söz bu

teşekkürler özlem  :alks :alks :alks :alks

Çevrimdışı _PFİZER_

• Daimi Uye
  • Teşekkür: 24
« Yanıtla #3 : Temmuz 21, 2008, 21:21:56 »
**Herşeyi denerim; ama yapabildiklerimi yaparım. -Herman Melvill

**Yaşamımda edindiğim en büyük bilgi şudur; Kendi kendine yardım etmeyi bilmeyene , hiç kimse yardım etmez. Pestalozzi

**Kötümser yanlız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte ışığı ve de gelecek treni görür. J.Harris

tşklerr öslemimm
 :alks :alks