Gönderen Konu: KOLA İÇTİKTEN SONRA VÜCUDUMUZDA 1 SAAT İÇİNDE OLANLAR..  (Okunma sayısı 2199 defa)

Çevrimdışı sibelim

• iyi niyet üyesi
  • Daimi Uye
  • Teşekkür: 22
  • Beni gidi beniii(:(:
    • http://sibelim89com.tr.gg/PROF%26%23304%3BL-.--.-.htm

İlk 10 dakika: 10 çay kaşığı şeker almış vücudunuza girer (Günlük almanız gereken şeker miktarının tamamı kadar). Fosforik asit tat alma duyunuzu keser ve aşırı şeker yüklemesinden dolayı kusmanızı engeller.

20 dakika: Kan şekerinizde ani bir yükselme olur, yüksek miktarda insülin patlamasına neden olur. Karaciğeriniz vucudunuzdaki şekeri yağa çevirerek buna bir yanıt verir. Bu sadece bir kaç dakika içinde olur

40 dakika: Kafein absorbsiyonu tamamlanır. Göz bebeklerniz büyür. kan basıncınız yükselir, karaciğeriniz kana daha fazla şeker pompalamaya başlar. Beyninizdeki adenozin reseptörleri rehaveti önlemek için bloke olur.
45 dakika: Beyninizde dopamin salgısı artar. Bu tıpkı eroinin vücuttta yaptığı tepkimelere benzer.

60 dakika: Kafeinin diüretik özellikleri baş gösterir (tuvalet ihtiyacı).Buda vücutta depolanmış kalsiyum, magnezyum ve çinkonun da beraberde dışarı atılması demek.

Bir süre sonra şeker ihtiyacını tekrar duymaya başlayacaksınız, kendinizi halsiz ve bitkin hissedeceksiniz. Vucüdunuzda kola ile alığınız bütün su tekrar dışarı atıldığı için sussuzluğunuz tekrar hissedeceksiniz. Şekeri ihtiyacını takiben, kafein isteğide başlayacak.

Çevrimdışı GuMuS

• Okuyucu
  • *
  • Teşekkür: 0
Ynt: KOLA İÇTİKTEN SONRA VÜCUDUMUZDA 1 SAAT İÇİNDE OLANLAR..
« Yanıtla #1 : Ocak 21, 2008, 17:41:43 »
Ben seviom bu kola denen şeyi zararı olduğunu da herkes bilio aslında.

Ama bu kadar detaylı bilmiodum. Bundan içmem desem yalan olcak. En azından azaltmak lasım.

faydalı paylaşımın için teşekkürler sibel
ѕözℓєяιη вüуüк, уüяєgιη кüçüк..уαηℓιѕℓαяıη çσк, ∂σgяυℓαяıη уσк.кєη∂ιηє göяє ѕαηѕℓι, вαηα göяє zαναℓℓιѕıη!!!!

Çevrimdışı cnm

• KıdemLi Uye
  • Teşekkür: 12
« Yanıtla #2 : Şubat 03, 2008, 14:43:02 »
emeğine sağlık bilgilşer için teşkür ettmm..zaten colaylayan aram yok :D:D:D :hopp
...

Çevrimdışı sivaslim.tr.cx

• Okuyucu
  • *
  • yiğido
    • YİĞİDONUN WEB PORTALI
« Yanıtla #3 : Mart 14, 2008, 11:49:47 »
İiçiin yaww ! hele yazın güneşin altında buz gibi bi COLA TURKA  :bigg  üüfffffffffff
''Gerçekten sevenleri özledik!
Bir oğlum olana kadar , en yakışıklısı benim..
AÖF ye girdimm..ösym ye giremedim .. :-)

Çevrimdışı ZeHrA

• Okuyucu
  • *
« Yanıtla #4 : Mart 17, 2008, 21:57:47 »
benim wn büyük tutkum kola asla vazgeçemem ne olacak:( :wac :wac
kAmU yÖnEtİmİ

Çevrimdışı meLikee

• Okuyucu
  • *
« Yanıtla #5 : Mart 18, 2008, 18:33:00 »
bana da cok şey söylüyolar ama vazgecemiyorum koladan..üstelik coca coladan baskasını da içemiyorum..keşke bırakabilsem..sadece azalttım  :asu  bana coca cola böceği varmıış simsiyahmış o olmadan kola yapamıyolarmış falan dediler daha neler gülüp geciyorum.. :hopp