Gönderen Konu: Halis dede 90 yaşında fakülte bitirdi ..  (Okunma sayısı 5627 defa)

Çevrimdışı gizem316

• Super Moderator
  • Daimi Uye
  • Teşekkür: 39
  • özlüyorum seni zamanla barışamadım..yine hüzün:((
Halis dede 90 yaşında fakülte bitirdi ..
« : Haziran 25, 2007, 13:31:56 »
Halis dede 90 yaşında fakülte bitirdi 
Eskişehir Anadolu Üniversitesi (AÜ) Açıköğretim Fakültesi (AÖF) İktisat Bölümü'nden mezun olan 90 yaşındaki Halis Beyhanoğlu, diplomasını kep giyerek katıldığı stadyumda düzenlenen törenle aldı.

Eskişehir Atatürk Stadyumu'nda organize edilen Anadolu Üniversitesi 2006-2007 öğretim yılı mezuniyet töreninde, 3 bin 500 mezun öğrenci arasında AÖF İktisat Bölümü'nü bitiren 90 yaşındaki emekli memur Halis Beyhanoğlu, tüm dikkatleri üzerine çekti. Mezun öğrencilerle birlikte aynı kıyafeti giyerek kep takan Beyhanoğlu'na diplomasını, Anadolu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Ali Ekrem Özkul verdi.

2000 yılında Açıköğretim Fakültesi'nin 2 yıllık Yerel Yönetimler Bölümü'nden mezun olduktan sonra dikey geçiş yaptığı 4 yıllık İktisat Bölümü'nü de bitiren 2 çocuk, 5 torun sahibi Halis Beyhanoğlu, mezuniyetinin ardından Guinness Rekorlar Kitabı'na başvurmayı düşündüğünü söyledi. Beyhanoğlu, okumanın bir arzu olduğunu belirterek, "O isteği kendinde hissediyorsan, onu benimsemişsen; bir işe teşebbüs etmek, o işin yarısını bitirmek demektir. Biz de öyle yaptık. Medeni bir cesaretle, yaş önemli değil dedik.

Çünkü, okumanın yaşı, öğrenmenin de sonu yok. Bu sonsuzluğa bizde katılalım. Niye duruyoruz ki?" dedi.

Halis Beyhanoğlu, ailesinin nüfusa kendisini 5 yaş geç kaydettirmesi sebebiyle nüfus cüzdanında 85 yaşında gözüktüğünü anlatarak, "Benim velim, 60 yıllık evli olduğum eşim. Böyle veli, dünyada görülmemiştir. 'Bana okuyacaksın, bu işi bitireceksin' dedi. Benim itici gücüm. Dersten kaytarınca, o beni hep 'dürüst çalış' diye uyardı. Ona minnettarım" diye konuştu.

Anadolu Üniversitesi ile gurur duyduğunu vurgulayan Beyhanoğlu, şunları söyledi:

"Bu öyle bir Anadolu ki, o analar Kurtuluş Savaşı'nda top mermilerini sırtında götürürken, o başarıyı kazandılar. Bugünkü analarda, ilim, irfan, dünya bilimi yönünde gençleri koşturuyor. Bakın, zaman ne kadar değişti. O gün savaş vardı, bugün barış var. Bu barışta, ilim bakımından Türkiye'de değil, dünyada birinci olan Anadolu Üniversitesi ile iftihar ediyoruz. O bizim anamızdır, bizi büyüttü, bu yaşa getirdi."

Halis Beyhanoğlu, çocuklarının ve torunlarının da kendisini örnek alarak, üniversite bitirdiğini sözlerine ekledi.

Mezuniyet töreninde eşini yalnız bırakmayan Dilana Beyhanoğlu (80) ise, "Allah, herkese bizim gibi sağlıklı uzun ömür nasip etsin. Her konuda eşime destek oluyorum. Fakülte bitirdiği için mutluyum, gururluyum" ifadesini kullandı.

Rektör Yardımcısı Özkul da, "Halis Beyhanoğlu, açıköğretim sistemi içerisinde epeydir bulunuyor. Küçük adımlarla, büyük bir işi başardı. Kendisini canı gönülden kutluyoruz" dedi.

İHA

Çevrimdışı Onur

• Aktif Uye
  • Teşekkür: 6
Ynt: Halis dede 90 yaşında fakülte bitirdi ..
« Yanıtla #1 : Haziran 25, 2007, 15:12:17 »
 Ya işte budur..! :) Türkiye'de gençlerin hepsinin Halis dedemizi örnek alması lazım ... Yaşla, şuyla , buyla değil bu işler , bunu göstermiş , kanıtlamış , helal olsun sana Halis dede  ;D

Çevrimdışı gizem316

• Super Moderator
  • Daimi Uye
  • Teşekkür: 39
  • özlüyorum seni zamanla barışamadım..yine hüzün:((
« Yanıtla #2 : Haziran 25, 2007, 15:14:43 »
kesinlikle haklısınız..evet bende bunu anlatmak için mezunlar bölümüne ekledim.
hele ki böyle bir günde de iyi gitti açıkçası..umutsuzluğa düşen arkadaşlar lütfen okuyun...

Çevrimdışı muge_cigdem

• Uye
  • **
  • Teşekkür: 3
« Yanıtla #3 : Haziran 25, 2007, 21:29:17 »
maasallah tebrıkler vallahı super ya

yucel_beyoglu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Eylül 14, 2007, 18:43:00 »
halis dedeyi alkışlıyorum... örnek alın... ördek olmayın... :alks :alks

Çevrimdışı idat

• Okuyucu
  • *
  • Teşekkür: 0
« Yanıtla #5 : Eylül 16, 2007, 15:47:07 »
Halis dedeye alkışlar.

Çevrimdışı _PFİZER_

• Daimi Uye
  • Teşekkür: 24
« Yanıtla #6 : Ekim 14, 2007, 21:43:36 »
helal olsun halis dedeye nice halisler var türkiyede ama burda amaç inanmak kendinde o güveni bulup başaracağını düşünmek ne güzel bi duygu ve işte sonuç mükemmel!!!tebrikler canı gönülden :alks :alks :alks

Çevrimdışı gökçen

• PoLiS mOdErAtÖr :)
  • KıdemLi Uye
  • Teşekkür: 12
« Yanıtla #7 : Ekim 19, 2007, 13:29:31 »
şu halis dede de ki hırs bende de olsa azcık >:( ;D bende mi 90 yaşında mezun olsam kepte giymiş ;D şaka bir yana helal vallaha halis dedeye :alks

Çevrimdışı muge_cigdem

• Uye
  • **
  • Teşekkür: 3
« Yanıtla #8 : Ekim 21, 2007, 17:57:55 »
helal olsun

Çevrimdışı sibelim

• iyi niyet üyesi
  • Daimi Uye
  • Teşekkür: 22
  • Beni gidi beniii(:(:
    • http://sibelim89com.tr.gg/PROF%26%23304%3BL-.--.-.htm
« Yanıtla #9 : Ocak 11, 2008, 02:34:39 »
valla helal olsun dicek laf yok bize örnek işte:)

Çevrimdışı _hilye_

• Yeni Üye
  • *
  • Teşekkür: 5
« Yanıtla #10 : Ocak 15, 2008, 16:22:39 »
maşallah Allah nazarlardan saklasın :alks