Gönderen Konu: bugün hayata dair notlar alıyorum...  (Okunma sayısı 8884 defa)

Çevrimdışı sibela85

• Daimi Uye
  • Teşekkür: 37
  • Hakkimda Bilgin yoksa, fikrinde olmasin!
bugün hayata dair notlar alıyorum...
« : Mayıs 08, 2009, 15:06:27 »
Kimsenin umudunu kırmayacaksın... Belki de sahip olduğu tek şey odur...  :kiss

Çevrimdışı esince

• Daimi Uye
  • Teşekkür: 10
  • Sevgin ağır gelıyor , sevme artık beni .
Ynt: bugün hayata dair notlar alıyorum...
« Yanıtla #1 : Mayıs 08, 2009, 15:55:43 »
Öğrenmesi gerekli, biliyorum. Tüm insanların dürüst ve adil olmadığını. Fakat, şunu da öğret

ona, her alçağa karşılık bir kahraman, her bencil politikacıya karşılık, kendini adamış bir

lider vardır. Her Düşmana karşılık bir dost olduğunu da öğret ona.

Zaman alacak biliyorum, fakat eğer öğretebilirsen ona, Kazanılan bir Liranın, bulunan 10

Liradan daha değerli olduğunu öğret ona. Kaybetmeyi öğrenmesini öğret ona ve hem de

kazanmaktan neş'e duymayı.

Kıskançlıklardan uzaklara yönelt onu. Eğer yapabilirsen sessiz kahkahaların gizemini öğret

ona. Bırak erken öğrensin Zorbaların sadece görünüşte zorba olduğunu.

Eğer yapabilirsen, Ona kitapların ve okumanın mucizesini öğret. Fakat ona sessiz zamanları

da tanı. Gökyüzündeki kuşların, güneşin yüzü önündeki arıların ve yemyeşil yamaçtaki

çiçeklerin ebedi gizemini düşündür. Okulda hata yapmanın başarısız olmanın bile, Hile yapıp

sahtekar olmaktan çok daha onurlu olduğunu öğret ona.

Ona kendi fikirlerine inanmasını öğret.Herkes ona yanlış olduğunu söylediğinde dahi.

Nazik insanlara karşı nazik, sert olanlara karşı da sert olmasını öğret. Herkes birbirine

takılmış koyun gibi giderken, hür iradesi ve vicdanıyla kendisini izleyecek gücü vermeye

çalış ona.

Tüm insanları dinlemesini öğret ona fakat tüm dinlediklerini gerçeğin eleğinden geçirip

sadece iyi olanları almasını da öğret.

Eğer yapabilirsen, üzüldüğünde bile nasıl gülümseyeceğini öğret ona . Göz yaşlarında hiçbir

utanç olmadığını öğret. Herkesin sadece kendi iyiliği için çalıştığına inananlara dudak

bükmesini öğret. Ve aşırı ilgiye çok dikkat etmesini de.

Ona Kuvvetini ve beynini en yüksek fiyatı verene satmasını, fakat hiçbir zaman kalbi ve

ruhuna fiyat etiketi koymamasını öğret.

Uluyan bir insan kalabalığına kulaklarını tıkamasını öğret ona eğer kendisinin farklı

olduğuna inanıyorsa dimdik dikilip savaşmasını öğret.Hiçbir zaman birilerinin arkasında bir

sayı bir kelle olmasın.

Ona nazik davran. Fakat onu kucaklama . Çünkü ateş ancak Çeliği saflaştırır. Bırak sabırsız

olacak kadar cesarete sahip olsun. Bırak cesur olacak kadar sabrı olsun.

Ona her zaman kendine karşı derin bir inanç taşımasını ve kendine her zaman güvenmesini

öğret. Böylece insanlığa karşıda derin bir inanç taşıyacaktır.

Ona parasını vermeyi, Gönlünü vermeyi, Selamını Vermeyi, Canını vermeyi ama sırrını kimseye

vermemeyi öğret.

Ona satıcı olmayı, Alıcı olmayı, Bulucu Olmayı, Kalıcı olmayı , Ama hiçbir zaman BÖLÜCÜ

olmamayı öğret.

Ona Fidan beslemeyi, Garip ve Düşkün beslemeyi, Çocuk beslemeyi öğret ama Kin Beslemeyi

ASLA.

Ona Yaklaşmayı öğret, Konuşmayı Öğret, Danışmayı Öğret ama Asla Uşaklaşmayı Öğretme.

Bunlar büyük bir taleptir.

bunları ıcınızdekı o kucuk cocuga öğretin ..  :goz

bu yazı benım odamda asılı ... benım ıcın onemlı bır yazı ...  ben ıcımdekı hala yaşadıgını hıssettıgım ve asla ögrenmekten vazgecmyen esıncıge ogretmeye calııyorum sızde .. sıbelcıklere , jalecıklere , gızemcıklere, fılızcıklere ögretın   :bigg
Seni yaşayabilmek seni  ...

Çevrimdışı sibela85

• Daimi Uye
« Yanıtla #2 : Mayıs 18, 2009, 10:46:59 »
Asla geçmişe takılıp kalmayacaksın seni yok etmeye çalışanlara inat dahada sıkı sarılacaksın hayata!
ikinci bir şans herşeyi iyileştirebilirmiş  :goz

Çevrimdışı gizem316

• Super Moderator
  • Daimi Uye
  • Teşekkür: 39
  • özlüyorum seni zamanla barışamadım..yine hüzün:((
« Yanıtla #3 : Mayıs 18, 2009, 13:37:07 »
teşekkürler sibelcim teşekkürler esinim..bunlar çok güzel.. :alks :alks
ve biliyomuusn en çokta içimdeki çocuğa öğretmem gerektiğine daha doğrusu hatıarlatmam gereekli olan şeylere gözüm takıldı..zavallı çocuğu taştan taşa vurdum..onu özgür bırakmadım hep hapsettim içime..şimdi ben yarım kaldım çünkü içimdeki o çocuk belki öldü belki uyuyakaldı ama uyandırmak çok zaman alacak belkide o zaman....

Çevrimdışı gizem316

• Super Moderator
  • Daimi Uye
  • Teşekkür: 39
  • özlüyorum seni zamanla barışamadım..yine hüzün:((
« Yanıtla #4 : Mayıs 18, 2009, 13:37:27 »
3 Şey Kuralı
İdare edilecek 3 şey : Dilimiz, huyumuz, haraketlerimiz.
Sevilecek 3 şey : Cesaret, nezaket, yardım.
Nefret edilecek 3 şey : Kin, kibir, nankörlük.
İstenen 3 şey : Sağlık, dostluk, huzur.
Uğrunda savaşılacak 3 şey : Şerefimiz, evimiz, memleketimiz.
Düşünülecek 3 şey : Hayat, ölüm, sonsuzluk.

Hayatta 3 Şey
Hayatta bir kez gittiğinde asla geri dönmeyen 3 şey : Zaman,Sözcükler ve fırsattır.
Hayatta hiç bir zaman kaybedilmemesi gereken 3 şey : Barış, umut ve dürüstlüktür.
Hayatta en değerli 3 şey : Sevgi, kendine güven ve arkadaşlardır.
Hayatta hiç emin olunamayacak 3 şey : Düşler, başarı ve zenginliktir.
Hayatta insanı geliştiren 3 şey : Çok çalışma, samimiyet ve başarıdır.
Hayatta insanı mahveden 3 şey : Cesaretsizlik, gurur ve öfkedir.

Hayatımızdaki "En" ler...
En Hürmete Layık Kişi : Anne
En Kötü Şey : Yalnızlık
En Feci Şey : Ölüm
En Güzel Şey : Aşk
En Zalim Şey : İntikam
En Soğuk Kelime : Hayır
En Sıcak Şey : Arkadaşlık
En Acı Şey : Unutulmak
İrlanda Kralı Comac'ın Öğütleri
Ne çok fazla akıllı ol, ne de çok fazla çılgın.
Ne kendini çok fazla beğen, ne de çok fazla çekingen ol.
Ne çok fazla onurlu ol, ne de çok fazla mütevazi.
Ne çok fazla konuş, ne de çok fazla suskun.
Ne çok fazla sert ol, ne de çok fazla yumuşak.

Eğer çok fazla akıllı olursan, insanlar senden çok fazla şey bekler.
Eğer çok fazla çılgın olursan, herzaman aldatılırsın.
Eğer çok fazla konuşursan, kimse sana aldırmaz.
Eğer çok fazla susarsan kimse seni saymaz.
Eğer çok sert olursan, kırılırsın.
Eğer çok yumuşak olursan ezilirsin.

alıntıdır..

Çevrimdışı esince

• Daimi Uye
« Yanıtla #5 : Mayıs 18, 2009, 15:30:08 »
herzaman olayları akışına bırak .. su akar yolunu bulur .. tabıı su akarken senden ve etrafından alıp bırşeylerı goturecektır bunları da goz onunde bulundurmak zorundasın .. Ama her kaybedış bır kazanctır aslında .. paranı duşurdugunde bıle uzulme , o an dua et Allahım bana nasıp olmadı barı ıhtıyacı olan bırıne nasıp et dee.. hep ıyı yanından gor hayatı .. Sen hayata comert davranırsan o da sana karşı comert davranıyor  cunku  .. kısıtlama kendını ne yapıcam dıye de duşunme uzun uzun o an neyı gerektırıyorsa onu yapmaya calış . hele hele  karşındakını kırıcam dıye veya kaybedıcem dıye  asla ıcınde cumlelerını yutma ..
ne duşunuyorsan soyle gercek dostunsa ıncılmeyecektır ..

Insanlar hatalarının cogunu kqaybetme korkusu ıle yaparlar unutma ..

benım hayatta ogrendıgım bırkac dıpnot daha   :bigg :bigg

Çevrimdışı sibela85

• Daimi Uye
« Yanıtla #6 : Mayıs 18, 2009, 16:50:49 »
üstad bu konuyu sana emanet ediyorum her gün hayattan neler öğrendin paylaş bizmle en azından ben takipçisi olucam  :goz

Çevrimdışı esince

• Daimi Uye
« Yanıtla #7 : Mayıs 19, 2009, 11:15:12 »
üstad bu konuyu sana emanet ediyorum her gün hayattan neler öğrendin paylaş bizmle en azından ben takipçisi olucam  :goz

estağfullah tatlım yaa .. :kiss  ''Bugun ıcın kısa bır not daha ; Asla bırşeyın başına gelmesını ve ondan ders aldım demeyı bekleme , ınsanların hayatı tekerrurden ıbarettır , başka zamanlarda başka yerlerde mutlaka senden bır eksık bır fazla yaşayanlar vardır onları gorerek , duyarak yaşamadan ders almayı yolundan cıkmamayıda ogrenmelısın .. herkes kapıdan ıcerı gıren kışıye bakarken sen , kapıdan ıcerı gıren kışıyı ızleyenlere bak.. tek şeye degıl bırcok şeye aynı anda yogunlaşmayı ogren hayata bakış acını genışlet yanı   :kiss :kiss :kiss

Çevrimdışı sibela85

• Daimi Uye
« Yanıtla #8 : Mayıs 19, 2009, 13:12:01 »

estağfullah tatlım yaa .. :kiss  ''Bugun ıcın kısa bır not daha ; Asla bırşeyın başına gelmesını ve ondan ders aldım demeyı bekleme , ınsanların hayatı tekerrurden ıbarettır , başka zamanlarda başka yerlerde mutlaka senden bır eksık bır fazla yaşayanlar vardır onları gorerek , duyarak yaşamadan ders almayı yolundan cıkmamayıda ogrenmelısın .. herkes kapıdan ıcerı gıren kışıye bakarken sen , kapıdan ıcerı gıren kışıyı ızleyenlere bak.. tek şeye degıl bırcok şeye aynı anda yogunlaşmayı ogren hayata bakış acını genışlet yanı   :kiss :kiss :kiss

:alks   :alks   :alks   :alks   :alks  çok doğru bi tespit

bugün için benden de kısa bir not ; herşeye karşı hazırlıklı ol hayat bir anda yüzünü çevirebilir  :goz daha fazla yara almak istemiyorsan her daim temkinli olmalısın... ve her şeye rağmen insanlara karşı pozitif ol başkasına umut ol

Çevrimdışı sibela85

• Daimi Uye
« Yanıtla #9 : Mayıs 20, 2009, 16:36:38 »
bugün şunu öğrendim;  en önemli benim hayatta.... en ilk ben geliyorm çünkü insan kendini önemserse kendini severse kısacası kendiyle barışık olursa herşey bi çorap söküğü gibi ve tereyağdan kıl çekercesine kolay... herkesi herşeyi boşverin bugün kendiniz için bişeyler yapın şımartın kendinizi  :bigg  :hopp :hopp bi çikolatayla kandırın yada en sevdiiniz kıyafeti alın  :bigg

Çevrimdışı esince

• Daimi Uye
« Yanıtla #10 : Mayıs 22, 2009, 09:13:24 »
bugun de ıcımden bırşeyler demek geldı  .. 

Karşındakı kışının kım oldugunu , ne oldugunu bılmeden,iyi tanımadan önce
ve  bu kışının de  senin kim olduğunu bilmesinden tanımasından  önce

KENDINI DAHA IYI BIR KİŞİYE DÖNÜŞTÜR NE OLDUGUNU NEYI ISTEDIGINI BIL , VE KIM OLDUGUNU BILEREK 
KENDINE GUVEN ICINDE ADIMINI AT  ..

EGER SEN KENDINI BILMEZSEN TANIMAZSAN NEYI YAPIP NEYI YAPAMAYACAGINI SAPTIRAMAZSAN
KARŞINDAKI INSAN SENIN ISTEMEDIGIN BIR ŞEKILDE SENI TANIR .. SONRA YAKINIRSIN , BEN OYLE BIRI DEGILIM , BENI YANLIŞ ANLADIN DIYE ... KENDINE GUVENIN AZALIR ZAMANLA VE INSANLARIN SENI HIC ANLAMADIGINI DUŞUNURSUN KARA KARA ..

OYSA KI ASLINDA SEN KENDINI YANLIŞ TANIYOR VEYA KENDINI TANIMADIGIN ICIN IFADE EDEMIYORSUNDUR .

BU SORUYU SOR KENDINE ; BEN KİMİM ?

''sabah sabah yıne felsefe yaptık  :bigg''

Çevrimdışı sibela85

• Daimi Uye
« Yanıtla #11 : Mayıs 22, 2009, 13:18:18 »
bugün başkasının hayatından aldığım bi notu paylaşıyım sizlerle  :goz

asla tam anlamıyla tanımadığın bi arkadşına kefil olma sonra saçını başını yolarsın  :bigg zaten şu kefil işini kavrayamadım ben yav kardeşim borç onun borcu kefile ne hacet ödemiyosa at hapise  :uyn

Çevrimdışı sibela85

• Daimi Uye
« Yanıtla #12 : Haziran 03, 2009, 08:54:37 »
söyleyecek çok şeyi olan bir kadın susuyorsa, sessizliği sağır edici olabilir...

Çevrimdışı sibela85

• Daimi Uye
« Yanıtla #13 : Haziran 05, 2009, 16:46:23 »
Bugün şunu çok iyi anladım fazla yüz vermeyeceksin... hakkettiğinden fazla değer görenler şımarır az görenler ise incinirmiş...

Çevrimdışı esince

• Daimi Uye
« Yanıtla #14 : Haziran 06, 2009, 09:12:26 »
bugun anladım senı cok sevdıgımı ...