Gönderen Konu: AÖF ÖĞRETİM VE SINAV YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK  (Okunma sayısı 5098 defa)

Çevrimdışı shade

• Daimi Uye
  • Teşekkür: 31
YÖNETMELİK

Anadolu Üniversitesinden:

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ AÇIKÖĞRETİM SİSTEMİNE GÖRE ÖĞRETİM YAPAN FAKÜLTELER ÖĞRETİM VE SINAV YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 21/3/1994 tarihli ve 21881 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemine Göre Öğretim Yapan Fakülteler Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinin 10 uncu maddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“MADDE 10 – Açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelere kayıtlı öğrenciler, öğrenime devam etmek istedikleri öğretim yılı başındaki kayıt yenileme döneminde kayıtlarını yenilemek zorundadır.

Kaydını yenilemeyen öğrenciler, o öğretim yılında sınavlara giremezler ve öğrencilik haklarından yararlanamaz.”

MADDE 2 – Aynı Yönetmeliğin 16 ncı maddesinin birinci fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“Açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelerin öğrencileri, kayıt yaptırdıkları yıldan başlamak üzere ön lisans için dört, lisans için yedi yıl süreyle öğrencilik haklarından yararlanabilirler. Öğrenciler kayıt yenilemedikleri yılda öğrencilik haklarından yararlanamazlar. Kayıt yenilemedikleri öğretim yılları dört ve yedi yıllık öğretim süresinin hesabına katılmaz.”

MADDE 3 – Aynı Yönetmeliğin 17 nci maddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“MADDE 17 – Açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelerin öğrencileri, kaydedildikleri ve bulundukları sınıf, bölüm ve programda okutulan derslerin tümünü almak zorundadır. Ancak, öğrencilerin Anadolu Üniversitesinden daha önce alıp da başarmış oldukları Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, Türk Dili, Yabancı Dil ve Temel Bilgi Teknolojisi dersleri transfer edilebilir. Diğer yükseköğretim kurumlarından ders transferi yapılmaz.

Dikey geçiş yapan öğrenciler, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi ile Türk Dili derslerini ön lisans programlarından almış olduklarından lisans programındaki bu derslerden sorumlu tutulmaz.”

MADDE 4 – Aynı Yönetmeliğin Ek 1 inci maddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“EK MADDE 1 – İlk kez eğitim gördüğü sınıfta tekrar aldığı dersler dahil bütün derslerini başarmış ve not ortalaması 87,50 veya üzeri olanlar yüksek onur öğrencisi; not ortalaması 75,00 ile 87,49 arasında olanlar onur öğrencisi sayılır. Ancak disiplin cezası alan öğrenciler belirtilen not ortalamalarını sağlasalar bile yüksek onur öğrencisi veya onur öğrencisi sayılmaz.”

MADDE 5 – Aynı Yönetmeliğe aşağıdaki Ek 3 üncü madde eklenmiştir.

“EK MADDE 3 – Farklı alanlardan dikey geçiş yapan öğrencilere Fakülte Kurulunca kararlaştırılan lisans öğrenimine hazırlık programı uygulanır. En fazla iki dersten başarısız olan dikey geçiş öğrencileri, başarısız oldukları bu dersleri üçüncü sınıfta almak kaydıyla üçüncü sınıfa kaydedilir.”

MADDE 6 – Aynı Yönetmeliğin 8 inci maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi yürürlükten kaldırılmıştır.

MADDE 7 – Bu Yönetmelik 2009–2010 öğretim yılı başında yürürlüğe girer.

MADDE 8 – Bu Yönetmelik hükümlerini Anadolu Üniversitesi Rektörü yürütür.

« Son Düzenleme: Temmuz 18, 2012, 13:09:25 Gönderen: Garfield »

Çevrimdışı sibelim

• iyi niyet üyesi
  • Daimi Uye
  • Teşekkür: 22
  • Beni gidi beniii(:(:
    • http://sibelim89com.tr.gg/PROF%26%23304%3BL-.--.-.htm
Ynt: AÖF ÖĞRETİM VE SINAV YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK
« Yanıtla #1 : Eylül 11, 2009, 12:59:13 »
arkaaşlar kayıt yenileme tarihleri belli oldumu??

Çevrimdışı a.sema

• Okuyucu
  • *
  • Teşekkür: 0
« Yanıtla #2 : Mart 19, 2010, 11:08:00 »
merhabalar.ben bişeyi çok merak ediyorum.acaba sınavlarda kayıtlı olmadığın yerde misafir öğrenci gibi sınava girebiliyomusun?ya da girsek ne güzel olur.ben eşimin görevi icabı başka yerde kayıtlıyım.bütünlemelerde genelde memlekette oluyorum ve sınavlara giremiyorum.ben antalyalıyım.giresunda da oturunca haliyle çok uzak gidemiyorum.ne olur bu soruna bi çare bulunsaaaaaaaa...

Çevrimdışı gizem316

• Super Moderator
  • Daimi Uye
  • Teşekkür: 39
  • özlüyorum seni zamanla barışamadım..yine hüzün:((
« Yanıtla #3 : Mart 19, 2010, 15:15:54 »
merhaba bu sorunuda adres değişikliği ile sonlandırabilirsiniz..aof bürosundan şifre alarak ister kendiniz isterse aof bürosundan uardım alarak adres değişikliği yapabilirsiniz..

Çevrimdışı a.sema

• Okuyucu
  • *
« Yanıtla #4 : Mart 19, 2010, 18:58:05 »
ama ben bütten sonra yine giresuna geliyorum.bi tek sınav için değiştirip,tekrar eski adresi mi alacam?sürekli değiştirmem lazım o zamann

Çevrimdışı gizem316

• Super Moderator
  • Daimi Uye
  • Teşekkür: 39
  • özlüyorum seni zamanla barışamadım..yine hüzün:((
« Yanıtla #5 : Mart 19, 2010, 21:19:19 »
ama ben bütten sonra yine giresuna geliyorum.bi tek sınav için değiştirip,tekrar eski adresi mi alacam?sürekli değiştirmem lazım o zamann

bu sizin tercihiniz o konuda bişey diyemem..en doğru kararı siz verirsiniz..bence birde bağlı bulunduğunuz aof bürosuyla görüşün lütfen..çünkü misafir öğrenci konumu diye bişey yok..bağlı bulunduğunuz ildeki okullardan birine girme mecburiyetiniz var..kolay gelsin..

Çevrimdışı sinem_kasapciyann

• Okuyucu
  • *
  • [url=http://www.trafikcezasısorgulama.com]trafik cezası sorgulama[/url]
    • Firefox problem yardim
Firefox problem yardimi
« Yanıtla #6 : Kasım 19, 2011, 13:38:16 »
Selamlar         
Ben internete girmek icin internet explorer kullanmaktayim. Ancak firefoxda birden cok sayfa actigimda firefox cokmekte. Bu tarz bir problemle karsilasan arkadaslar varsa ve bana yardimci olurlarsa cok sevinirim.                       
iyi gunler...