Gönderen Konu: BİLGİ YÖNETİMİ..  (Okunma sayısı 1896 defa)

Çevrimdışı gizem316

• Super Moderator
  • Daimi Uye
  • Teşekkür: 39
  • özlüyorum seni zamanla barışamadım..yine hüzün:((
BİLGİ YÖNETİMİ..
« : Ekim 17, 2008, 19:24:42 »
Açýköðretim Fakültesi Bilgi Yönetimi Önlisans Programý
Program›n Amaçlarý
Bilgi Yönetimi Önlisans Programý (www.bilgi.aof.edu.tr), Türkiye'de yaygýn eðitim alanýnda internete dayalý olarak açýlan ilk önlisans
programýdýr. Bu programýn amacý, iþletmelerde güncel yazýlýmlarý etkin ve verimli kullanarak kurumsal bilgiyi yeni teknolojilerle iþleyebilme
becerisine sahip, bilgisayarla ileri düzeyde tanýþýk orta kademe iþgücü yetiþtirmektir. Bu programa kayýt yaptýran öðrencilere iki yýl
süreyle sanal bir iþletme ortamý sunularak, çaðdaþ bilgi iþlem ve iletiþim araçlarýyla iþletmelerde bilgiyi oluþturma, iletme, düzenleme
ve saklama problemlerine çözüm üretme deneyimlerini benzetim yoluyla yaþamalarý saðlanmaktadýr. Öðrenciler, iþletme uygulamalarýnýn
yaný sýra ekip çalýþmasýna yönlendirilmekte ve internet ortamýnda birlikte çalýþma deneyimine sahip olmaktadýrlar.
Kimler Kay›t Yaptýrabilir?
Mesleki ve Teknik Ortaöðretim Kurumlarýnýn Bilgi Ýþlem, Bilgisayar, Bilgisayar Donaným, Bilgisayar Ýþletimi, Bilgisayar Ýþletimi Teknisyenliði,
Bilgisayar Yazýlým ve Bilgisayar Programcýlýðý alan/kol/bölümlerinden mezun olan öðrenciler Bilgi Yönetimi Önlisans programýna sýnavsýz
yerleþtirilebilmektedir. Diðer açýköðretim programlarýndan farklý olarak bu program 500 öðrenci kontenjanýyla sýnýrlandýrýlmýþtýr. ÖSYM
tercih formunda bu programý iþaretleyen ve EA-1 Puan türünde en az 160 puan alan diðer lise mezunlarý kontenjanda boþ yer kaldýðý
durumda programa yerleþtirilmektedir. Kayýtlar hakkýnda bilgi almak için http://aofkayit.anadolu.edu.tr adresini ziyaret ediniz.
Mezuniyet Sonras›
Bilgi Yönetimi Önlisans Programýndan mezun olan öðrenciler "Bilgi Yönetimi Önlisans Diplomasý" alýrlar. Bilgi Yönetimi Önlisans
Programýndan mezun olan öðrenciler, Bilgi ve Belge Yönetimi, Bilgisayar ve Öðretim Teknolojileri Öðretmenliði, Ýþletme, Ýþletme Bilgi
Yönetimi, Ýþletme Enformatiði, Ýþletme - Ekonomi, Lojistik Yönetimi, Yönetim Biliþim Sistemleri programlarýna sýnavla dikey geçiþ yaparak
öðrenimlerini sürdürebilir ve lisans diplomasýna sahip olabilirler. Bu programdan mezun olan öðrenciler DGS ye girmeden bir yýl hazýrlýk
okumak koþuluyla Anadolu Üniversitesi Ýþletme - Ýktisat Fakültelerine dikey geçiþ yapabilirler.
Ýþ Olanaklarý
Öðrenciler mezun olduktan sonra, kamu ve özel sektöre ait iþletmelerin birçok bölümünde ara eleman olarak çalýþabilmektedirler.
Unvan
Bilgi Yönetimi Önlisans Programý'ný bitiren öðrencilere "Bilgi Yönetimi Meslek Elemaný" unvaný verilir.