Gönderen Konu: DOSTLUK  (Okunma sayısı 3328 defa)

Çevrimdışı ugur03

• Yeni Üye
  • *
  • Teşekkür: 194
DOSTLUK
« : Mart 08, 2008, 20:29:37 »
Dostluk nedir?Herhalde bir gösteriş,birine,aynıcinse yada karşı cinse kendini beğendirme çabası,bir moda,bir gelgeç ruh hali deidir.
Sempati,ilgi,bağlılık,yüceltme,taçlandırma,sorumluluk duyma,yürekten alıgılama,bakışlarla anlaşma,ses tonuyla destek vermekesintisiz ilşiki,kayıp olmaz,yitip gitmez,yoktan var olmaz bir duygu.
bunların hepsi zaman içinde gıdım gıdım birikerek dostluğun harcını oluşturur.
Dostluklar nasıl oluşuyor?
Unuttuk...Bu hızlı hayat,TV,diziler,maçlar,internet dostluk duygusunu aklımızdan aldı,yüreğimizden çaldı.
Kimi insan evleri olsun ister,kimi insan parası,kimi insan şanı şöhreti kimi de köpeği olsun ister ben ise bir dostum olsun isterim.
İnsan biriktiren bir yaratık.
Şan şöhret biriktiriyor,zenginse boğazda villa biriktiriyor,tablo biriktiriyor,plak ,kaset cd biriktiriyor,yorgun bir ihtiyar sa namaz niyaz biriktiriyor,bilginse kitap biriktiriyor,cahilse kin biriktiriyor.
Dost biriktirmeyi kaç kişi deniyor.
Evet kabul ediyorum insan birçok kişiyle beraber mekemmel dost olamaz,tıpkı aynı anda birçok kişiye aşık olamayacağı gibi.....
Ancak biz cinnete düştük.
Dost biriktirmeyi unuttuk.
İyi halt ettik.
İYİLER MUTLAKA KAZANIR.

Çevrimdışı gizem316

• Super Moderator
  • Daimi Uye
  • Teşekkür: 39
  • özlüyorum seni zamanla barışamadım..yine hüzün:((
Ynt: DOSTLUK
« Yanıtla #1 : Mart 08, 2008, 20:36:40 »
paylaşım için teşekkürler dostum.. :alks :alks
uzun bir aradan sonra seni burda görmek çok güzel

Çevrimdışı gizem316

• Super Moderator
  • Daimi Uye
  • Teşekkür: 39
  • özlüyorum seni zamanla barışamadım..yine hüzün:((
Ynt: DOSTLUK
« Yanıtla #2 : Kasım 10, 2009, 23:24:28 »
Dostluk nedir?Herhalde bir gösteriş,birine,aynıcinse yada karşı cinse kendini beğendirme çabası,bir moda,bir gelgeç ruh hali deidir.
Sempati,ilgi,bağlılık,yüceltme,taçlandırma,sorumluluk duyma,yürekten alıgılama,bakışlarla anlaşma,ses tonuyla destek vermekesintisiz ilşiki,kayıp olmaz,yitip gitmez,yoktan var olmaz bir duygu.
bunların hepsi zaman içinde gıdım gıdım birikerek dostluğun harcını oluşturur.
Dostluklar nasıl oluşuyor?
Unuttuk...Bu hızlı hayat,TV,diziler,maçlar,internet dostluk duygusunu aklımızdan aldı,yüreğimizden çaldı.
Kimi insan evleri olsun ister,kimi insan parası,kimi insan şanı şöhreti kimi de köpeği olsun ister ben ise bir dostum olsun isterim.
İnsan biriktiren bir yaratık.
Şan şöhret biriktiriyor,zenginse boğazda villa biriktiriyor,tablo biriktiriyor,plak ,kaset cd biriktiriyor,yorgun bir ihtiyar sa namaz niyaz biriktiriyor,bilginse kitap biriktiriyor,cahilse kin biriktiriyor.
Dost biriktirmeyi kaç kişi deniyor.
Evet kabul ediyorum insan birçok kişiyle beraber mekemmel dost olamaz,tıpkı aynı anda birçok kişiye aşık olamayacağı gibi.....
Ancak biz cinnete düştük.
Dost biriktirmeyi unuttuk.
İyi halt ettik.
Dostlardan korkulur ve kurtulunur bir şekilde çünkü..işte o yüzden dost biriktirmeler unutuluyor..ama elbette sözüm dostluğun değerini bilenlere değil..
Dostluk neydi? 

Bir ağacın altında oturup düşündüm, gün boyu;

bu ağaçlardı insanların acılarına ve hayallerine tanık..

kimbilir kimler altında oturup dinlendi bu ağaçların..kaç kişi göz yaşı akıttı?

kaç kişi fotoğraf makinesine gülümsedi ve poz verdi,bu ağaçların altında? Kimbilir..Yılların tanıklığını yapan ağaçlar.. dostluklarda bir çınar ağacı kadar sağlam ve uzun ömürlü olabilselerdi..ne güzel olurdu..

Dostluk, dostunun bir ömür boyu kalbinde yerinin olması, değimliydi?

Yada hissetmek her yaşadığı sıkıntıyı, çok uzaklarda olsa bile..

Sanırım artık dostluklar da kısa süreli..

hemencecik tüketiliveren dostluklar ve sevgiler aldı artık hayatımızı..

Bir anda oluşan ve yok olan dostluklar..

Gerçek dostluk neydi? Ve kimler dostluğunu koruyabiliyor yüreğinde..

Bir çınar ağacı kadar sağlam dostluklar var mı hayatımızda??...
EVET VAR O DOSTLUKLAR VAR HEMDE CANINDA CAN GÖRÜLEN EN YÜREKTEN SEVİLEN DOSTLAR BÜYÜTÜRÜZ İÇİMİZDE HEP BÜYÜR BÜYÜR BÜYÜR ÖYLE BİRAN ÖYLE BİR ZAMAN GELİR CANIN CAN BİLDİĞİN SENİ DIŞ KAPININ DIŞ MANDALI GÖRÜR ANLARSIN HİSSEDERSİN HATTA ANLAMANADA GEREK YOK ÖYLE KELİMELER SARFEDERLER Kİ BELKİ EN DERİN AÇILAN BIÇAK YARALARI BİLE İYİLEŞİR İKEN O İYİLEŞMEZ..SIRADAN BİRİ DEĞİLDİR O EN CAN ALICI KELİMEYİ SARFEDEN CANIN ,CANINI ACITIR YANİ BİR NEVİ..BİTERMİ YÜREĞİNDE YİNE BİTMEZ AMA İÇİNE GÖMERSİN ONU ORDA YAŞAR AMA HEP BİR YANIN EKSİK KALIR KANARSIN HEP AĞLARSIN İÇLİ İÇLİ AMA O DUYMAZ GÖRMEZ BİLMEZ ARTIK..ÇÜNKÜ YOLUNU SEÇMİŞTİR..MUTLUDUR DURUMUNDAN ,SENSİZLİĞİ SEÇMİŞTİR İŞTE..İŞTE BU DURUMDA GİT DENMEZ ONA AMA KALINMAZ DA..TEK ÇARE KALIR SEN VE YAŞLI YÜREĞİN BAŞINI ALIP DEFOLUP GİTMEK..UZAKLARA ÇOK UZAKLARA..
« Son Düzenleme: Kasım 10, 2009, 23:46:24 Gönderen: gizem316 »