Aöf Bölümler > Sağlık Kurumları İşletmeciliği

AÇIKköðretim Fakültesi SağlıK kurumlarI işletmeciliği Önlisans Programı

(1/1)

gizem316:
Açýköðretim Fakültesi Saðlýk Kurumlarý Ýþletmeciliði Önlisans Programý
Programýn Amaçlarý
Saðlýk Kurumlarý Ýþletmeciliði Önlisans Programý, baþta hastaneler olmak üzere çeþitli saðlýk kuruluþlarýnda ara kademe
yönetimini üstlenecek iþletmeciler yetiþtirmeyi amaçlamaktadýr.
Kimler Kayýt Yaptýrabilir?
Mesleki ve Teknik Ortaöðretim Kurumlarýnýn Acil Týp Teknisyenliði, Ýlk Yardým ve Acil Bakým Teknisyenliði, A-Grubu
(Ticaret Lisesi Fen), Bankacýlýk, Bilgisayarlý Muhasebe, Borsa Hizmetleri, Deniz ve Liman iþletme, Dýþ Ticaret, Emlak
Komisyonculuðu, Genel Hizmetler (Demiryolu), Ýþletme, Ýþletmecilik (Demiryolu), Muhasebe, Satýþ Yönetimi ve
Reklamcýlýk, Sigortacýlýk, Tesis iþletmeciliði, Ticaret, Ticaret Liselerini Alan Ayrýmý Olmadýðý Dönemde Bitirenler,
Anestezi / Anestezi Teknisyenliði, Çevre Saðlýðý, Çevre Saðlýðý Teknisyenliði, Diþ Protez Teknisyenliði, Ebelik, Ebelik-
Hemþirelik, Hemþirelik, Laborant, Laboratuar, Laboratuvar Teknisyenliði, Saðlýk Memurluðu, Veteriner-Laboratuvar,
Týbbi Sekreterlik, Týp Sekreterliði, Yaþlý Hizmetleri, Radyoloji, Radyoloji Teknisyenliði, Radyoloji ve Tedavi Laboratuvarý
alan/kol/bölümlerinden mezun olan öðrenciler Saðlýk Kurumlarý Ýþletmeciliði programýna sýnavsýz yerleþtirilebilmektedir.
ÖSYM'nin yaptýðý sýnavda herhangi bir puan türünde 160 ve üzeri puan alan kiþiler programa yerleþtirilirler. Programýn
kontenjaný sýnýrsýzdýr. Örgün bir yükseköðretim programýnda kayýtlý ya da mezun olanlar, Ýkinci Üniversite uygulamasýna
baþvurarak ÖSYM sýnavýna girmeden bu programa baþvurabilirler. Kayýtlar hakkýnda bilgi almak için
http://aofkayit.anadolu.edu.tr adresini ziyaret ediniz.
Mezuniyet Sonrasý
Programdan mezun olan öðrenciler, "Saðlýk Kurumlarý Ýþletmeciliði Önlisans Diplomasý" alýrlar. Saðlýk Kurumlarý
Ýþletmeciliði programýndan mezun olan öðrenciler, Saðlýk Ýdaresi, Saðlýk Kurumlarý Ýþletmeciliði programlarýna sýnavla
dikey geçiþ yapabilirler. Ayrýca bu programdan mezun olan öðrenciler DGS ye girmeden Anadolu Üniversitesi Ýþletme
- Ýktisat Fakültelerine doðrudan dikey geçiþ yapabilirler.
Ýþ Olanaklarý
Mezunlar; saðlýk kurumlarýnda ara kademe yöneticisi olarak görev alabilmektedirler.
Unvan
Programý bitiren öðrencilere "Saðlýk Kurumlarý Ýþletmeciliði Meslek Elemaný" unvaný verilir.

Navigasyon

[0] Mesajlar

Tam sürüme git