Gönderen Konu: YAŞAMANIN EN AĞIR İSPATI  (Okunma sayısı 2086 defa)

Çevrimdışı major

• Yeni Üye
  • *
  • Teşekkür: 13
YAŞAMANIN EN AĞIR İSPATI
« : Eylül 06, 2009, 13:01:31 »
ama yapamam kı yenıden hayatı yaşamayı göze alamam
var oldugum saniyelerın külfetı varken... bir yalnızlık senfonisi eşliginde yaşadıgım anlar gerı gelme ıhtimalini düşünmeden yasadıgım anlar, duygularıma egemen  acıların içinde kalan senfonide tekrar bulmayı hıc düşünmedim kendimi.. uykuya yattıgım hiçbir geceyı sana ithaf etmedım zira.. bulduklarımı kaybetmedim ben.. hep hastalıklı bır tavırla biriktirdim...oysa acılar vardı dolaplarımda biriktırdıgım... hergün yuzlerce hayatı yaşamak zorunda kalsamda..
GITME DIYE BASLAYAN YUZLERCE ŞARKI DINLEDIKTEN SONRA insanın en olmadık zamanlarda neden gıtmek zorunda oldugunu anladım. aslında giden yoktu sadece gıtmesı ıstenen duygular. içinde patlamaya hazır bır gozyaşı.... ates ıçınde kalmıs bır kulden arta kalanları toplamak gıbı bir şey oluyor artık aşk.....
daha yenı dogan bir güneşe bakmanın en cok acı verdıgı anlar... yaşamanın aslında sana inat oldugunun anlasılmasının en agır ispatı
gece gelir ne gelırse diyenlere inat beklerken bekledıgının ne oldugunu anlamanın ve özümsemenin verdıgı acıyla kıvranırken yagmur düşen camın önünde,gelecek olan neyse kabullenmeyı goze almıssındır artık. aşk böyleydi... acıyı kabullenmek...
yok daha baska tarıfı. içinde olan ne ıse öylece kaygısızca.... beklemek..... bazı zamanları ters duz etmek..yaşamını hiçe sayarken bır zenci kız göle dogru egılır ve atlamak uzereyken gordugu ılk yansımayı kendısı sanarak aslında hayatının tam ıstedıgı gıbı oldugunu anlar ama gercegı bılmeden kendısıne uzak bır hayali sevgili yapar adeta... ve anlaşılmaz bır hınçla göle atlar......

gıtme dıyen bır cok şarkı dınledım.. ama hıcbırınde yoktu sesi onun...gitmeye mecbur limanlarda gemi batırıyorum artık..
sol yanımda hissi yoklugunun...yenıden deneyemem hayatı... arta kalan ömrümün geçmiş zamanlarda asılı kalmasını ızleyerek,yok sayamam benlıgımı...gelecek olan her ne ıse yavaşça kabullenmek için saydım o gece kaldığım tüm anıları... bi boşluk kalbımde... atamadıgım dolduramadıgım yenısini ekleyemedıgım ve gıttıkce verdıgı acı yuzunden hayata bakamadıgım boşluk...gökyuzu mavi....yoktur aslınd ahıcbırsey eskısı gıbı olmayacaktır. zencı kız bır daha göle bakmayacak,hiçbirzaman ters düz olmayacak,bırıktırılen anılar bır daha dolaba sıgmayacak ve gelecek olan yıldız için gozyası doken bı sevgılı olmayacak.. soguk duvarlara yaslanmış bir çocuk gıbı bırakılacak tum hersey.. gıtme  diye başlayan şarkılara inat mavı sanılan gokyuzu kızıla boyanacak ve olmaması gereken hersey olarak tum benlıgınle gidecektır sevgılı................

oysa yaşamı renklı kılacak bır cok sey varken büyük hüsranlara hasret kalmıscasına ınsan yalnızlıgı sececektır.... gitme....
ömrümün son anını paylasmak ıstedıgım sevgılı...... buğu mahkumu gözlerınle... gitme...
aslında hıkaye böyle olmayacaktı yola cıkan sevgılı bir kac adım sonra dayanamayacak ve gerı donecektı onu bekleyen yarımkalmışlıklara... ama bekleyen yoktu bu sefer sevgılıyı gerı gıdecek bır yerı. böyle olmaması gerekıyordu.. onu bekleyen biri olacaktı.. şimdi yalnız....gitme...
yaşamını tekduz yaşayan bırcok ınsan tanıyorum hayatta.tek düşünülenin bugun oldugu bır cok mekanda bulundum...gıdenlere aldırıs edılmeyen yaşamlar tanıdım.. ama hiçbiri şu an bastıramıyor ıcımdek kaybetme  korkusunu...
gitme...
varlıgımı hiçe saydıgım sevgili.. oyuncak umutlarla çalıp kendimi, yoka koyduğum herseyi alıp gitme...
bıraz daha kalsın bırak.hiç ölmemişcesine...hiç yaşamamışcasına....
gitme dıyen bir çok şarkı dınledım...hiçbirinde yoktu sesin..uzak bır dunya düşledim hiçkimseyi barındırmayan içinde.şimdilerde ılıman deniz ikliminın etkisinde yüregim..yer yer sağnak.....

gökhan kırcılı

Çevrimdışı gizem316

• Super Moderator
  • Daimi Uye
  • Teşekkür: 39
  • özlüyorum seni zamanla barışamadım..yine hüzün:((
Ynt: YAŞAMANIN EN AĞIR İSPATI
« Yanıtla #1 : Eylül 07, 2009, 09:23:52 »
yüreğine sağlık dostum..
ah bu gitmeler hiç olmasa ne iyi olurdu ama..