Gönderen Konu: Mutluluk Hocasından Mutluluk Dersleri  (Okunma sayısı 1193 defa)

Çevrimdışı gizem316

• Super Moderator
  • Daimi Uye
  • Teşekkür: 39
  • özlüyorum seni zamanla barışamadım..yine hüzün:((
Mutluluk Hocasından Mutluluk Dersleri
« : Ağustos 14, 2009, 10:52:53 »
Tal Ben-Sharan, Harvard Üniversitesi'nde mutluluk hocası.. Tempo dergisinin haberinde birçok şeye sahip ancak mutluluğu arayanlara mutlu olmanın yollarını anlattı.

İşte Tal Ben-Sharan'a göre mutluluğun altı anahtarı

Kendinize 'insan' olma izni verin!

Üzüntü, korku, acı gibi duygularınızı kabul ettiğinizde üstesinden daha kolay gelebilirsiniz. Aslında üzülmediğiniz yada olaylara karşı birşey hissetmediğinizde psikopat yada ölü gibi olursunuz. Bu nedenle duygularınızı kabullenin.

Mutluluk hız ve anlamın çakışmasıdır
Size haz veren anlamlı olduğunu düşündüğünüz anların hangi anlar olduğunu hatırlayın. Zeck aldığınız şeyle 2 saat uğramanız bir haftanızın daha verimli geçmesini sağlar.

Mutluluk zenginlikte değil beyindedir.

Mutlu olup olmadığınız odaklandığınız şeye ve dış etkenleri nasıl yorumladığınıza bağlıdır. Başarısızlık sizce felaket olmamalı öğrenmek için bir fırsat olmalı.

Basitleştir
Az zamana çok iş sığdırmaya çalışmayın. Bazen başkalarına 'hayır'kendimize 'evet' demeyi bilmeliyiz. Bunu yaptığınızda kendisize daha çok zaman kalacaktır.

Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur
Düzenli egzersiz, uyku, sağlıklı beslenme alışkanlıkları fiziksel ve zihinsel sağlığı sağlar.

Her zaman şükredin
İnsanlardan yiyeceklere doğadan bir gülüşe kadar hayattaki muhteşem şeyleri değerlendirmeyi ve tadına varmayı bilin.