Gönderen Konu: Gurur  (Okunma sayısı 1149 defa)

Çevrimdışı esince

• Daimi Uye
  • Teşekkür: 10
  • Sevgin ağır gelıyor , sevme artık beni .
Gurur
« : Mayıs 04, 2009, 10:53:48 »

Yaşadığım kentten uzak, küçük bir sahil kasabasında,
balkonda sabah kahvemi içerken, bir şeyler eski günleri hatırlatıyor..
Her yerde bir şeyler eski günleri hatırlatıyor zaten..
Aslında bambaşka şeyler düşünüyorum ama sana yazıyorum ne tuhaf..
İnsan bazen olmadık zamanlarda, olmadık hayallerin peşine takılırken
"bu yanlışı daha önce de yapmıştım" cümlesine fazlasıyla aşina
bir halde kendi için doğru olanı seçerse, bir başkasının hayatını
alt üst edebileceğini hesaba katamıyor.
Bu cümle sana tanıdık geldi mi?
Yıllar önce, yine bu sahil kasabasında, sabaha karşı elimi tutarken,
o yıldızlar oradaydı, hayallerimizde..
Yıllar sonra, "kendi" hayallerin sana mutluluk getirdi
mi bilmiyorum ama ben o zamanın umutlarıyla
yaşlanıp duruyorum hala..
Ne değişti, neden değişti bilmiyorum hala..
"Yoldan geçenler var da,
her akşam gelenler nerde" diye soramıyorum hala..

Belli belirsiz bir ses geliyor kulaklarıma,
sancı gibi, tavan arasına atılan anılarımız gibi,
gidişim gibi, gitme diyemeyişin gibi..
Mevsimsiz yağmurlarla, nerden geldiği bilinmez bir rüzgarlarla
ve zamansız dokunuşlarla sızlayan bir yarasın işte alt tarafı..
Alt tarafı ömrümden ömür çalmışsın,
alt tarafı kalbim durmuş işte..

Elimde değil, özlüyorum ben..

Gözlerini..

En çok da kokunu

Her Sabah Gibi Bu Sabah Da Senden Vazgeçtim…
Her sabah yeni bir hayata uyanmak için kendime söz veriyorum…
seni yaşamayı bırakıp hayatı yaşamayı, hüznümün yerini mutluluk alsın diye uğraşıyorum…

Ama her günün gecesinde yine seninle birlikte uyuyorum aklımda hayalin dilimde ismin ve gecenin karanlığında kaybolan göz yaşlarım … sabah kalktığımda içimde bir umut oluyor varlığını hissettiğim ve kaybetmek istemediğim.. ama kendimle ne kadar çelişsem de yine günün geri kalan kısmında aklımdan sen kalbimden acın silinmek bilmiyor… herkez seni unuttuğumu yeni hayata başladığımı düşünüyor ama bilmiyorlar ki ben hala aynı yerdeyim… yine gece oldu bu gecede sen yoksun bu gecede çalmadı telefonum bu gecede aramadın beni.. belki ararsın diye telefonumu hiç kapatmıyorum.. ararsın da ulaşamazsın diye.. Ama dedim ya Bugünde yoksun belki yarın diye koyuyorum yatağımın baş ucuna… elimde resmin var şimdi son kalan, başka fotografların arasına karışmış buldum geçen gün, bütün gün gözümün önündeydi yine elimde. o resme bakarken içimin acısını tahmin bile edemezdin her şey geldi aklıma seninle yaşadığım her şey, hayalini kurduğum her şey, düşündüm bütün gece son kahkahan hala aklımda sana zorla izlettiğim filimden sonra sınav yaptığım an geliyor aklıma ne güzeldi filmi baştan sona birde senden dinlemiştim… geçen gün o film yine tv deydi ve ben yine izledim yalnız bu sefer anlatmadın bana..
Senin benim aklıma geldiğin kadar bende senin aklına geliyormuyum seninde beni düşündüğün anlar oluyormu, benim yüreğimde yanan ateş sendede yanıyormu… kimi zaman senin kalbinde başkasının olduğunu bilmek beni çılgına çeviriyor nefesim kesiliyor kalbimin sancıdığını hissediyorum… biliyormusun sen gittiğinden beri sabahları neşeyle uyanmadım hep “bu enerjiyi nerden buluyorsun sabahları” derdin bende yaşamı seviyorum sen olduğun için derdim şimdi ise kalbimde ağrıyla uyanıyorum… şimdi eskisi kadar içten gülmüyorum.. konuşmayı sevmiyorum.. sen hep bana “bu kadar anlatacak şeyi nerden buluyorsun” derdin şimdi sadece dinliyorum..sağlığımda pek yerinde değil artık ellerimde titreme başladı senin başkasını sevdiğini söylediğin günden beri... gitmeni istemedim.. sana kalda diyemedim beni gönderen sendin yaşadığımız bu güzel aşkı toprağa gömende… İçimden seni atamadım bir türlü..bir gün karşıma çıkarsan ne yaparım diye düşünüyorum bırakıp gidermiyim boynuna sarılıp ağlarmıyım…ama sanırım bırakamam. Sen bırakıp gittin ama ben gidemem… bak bu gecede seni düşündüm… nerdeyse sabah olmak üzere bu sabahta senden vaz geçiyorum...biliyorum ki bugünde senden vazgeçicem, yarında, ertesi günde, diğer günde..
Ve yine sabaha sensiz başlayıp geceyi yine seninle bitireceğim ….
Seni yaşayabilmek seni  ...